PF 2013

PF 2013

Podobně,  jako předcházejících přibližně osm let jsme před koncem roku 2012 s Oskarem řešili jak dostatečně důstojně pokračovat v naší „pfkové tradici“.  Nápady byly různé, dlouho vedl nápad „Pojď mi hop“, ale sehnat růžovou skokanskou kombinézu se nakonec ukázalo jako nesplnitelný úkol :). Hledali jsme tedy výrazné téma vztahující se k přelomu let 2012 – 2013. Tématem číslo jedna těchto dní byl údajný konec světa dle Májského kalendáře.
01.

Hledali jsme tedy relativně jednoduchý obsah našeho PFka, tak aby z něho bylo patrné riziko zániku našeho světa spojeného s indíciemi z Májského kalendáře a současně nacházelo i spojitost s fotografickým řemeslem a Oskarovou schopností věci komplikovat :)). Na základě nápadů vzniklo několik jednoduchých náčrtků, které posloužily jako vodítko pro další páchání.

PF2013-l

PF2013-k

02.

Nejprve jsme na samospoušť pořídili několik taktrochu přihlouplých snímků sama sebe a několik  snímků nezbytných pro plánovanou kompozici, tedy těch které jsme byli na této planetě schopni vyfotit :)

PF2013-j

03.

Pak přišlo na řadu vyGooglovat potřebné prvky vesmírného prostředí, expolzí a samozřejmně Májský kalendář. To vše pak bylo potřeba poskládat dohromady dle představ a náčrtků.

PF2013-i

PF2013-h

04.

Následně přidat výsledek našeho snažení z ateliéru, a vyrobit nám nějakou pevnou půdu pod nohama, k čemuž posloužil vzorek zámkové dlažby.
PF2013-g

05.

Ateliérová světla a trocha té vesmírné mlhoviny.

PF2013-f

06.

Úprava celkové tonality a atmosféry do explozivního nádechu.

PF2013-e

07.

Úpravy autentičtějšího nasvícení aktérů a stínů.

PF2013-d

08.

Přidání slunečního světla, jako hlavního zdroje pro osvětlení celé scény.  Pro dotvoření pointy celé kompozice jsem přidal fyzikálně zcela nelogicky světelný paprsek od radiového odpalovače studiových blesků, který měl zcela náhodou nastavenu shodnou frekvenci jako  přijímač neznámého zdroje výbuchu na matičce Zemi :).

PF2013-b

09.

No a nakonec, už jen doladit mnoho detailů, přidat text, zvolit vhodný ořez a je hotovo :)

PF2013-a

Po 2 hodinách v ateliéru, 10 hodinách postprocesu, 3 hodinách příprav a psaní tutoriálu se začínám bát co nás čeká příští rok :))

David